ارسال مطالب به کانال تلگرام

ارسال خودکار مطالب به کانال تلگرام

سرویس ارسال خودکار مطالب سایت به کانال تلگرام برای مدیران سایت ها

در صورتی که شما هم سایتی دارید و برای سایتتون در تلگرام کانال دارید ممکنه با این چالش که باید پس از انتشار هر مطلب اون رو در کانال هم منتشر کنید مواجه هستید! خبر خوب اینه که این چالش امروز توسط کشکول برای همیشه حل شد :)

کشکول میتونه مطالب سایت شما رو پس از انتشار به حالتی که شما براش تعیین می کنید به کانال تلگرامتون ارسال کنه. برای این کار شما به هیچ افزونه خاص یا دانش برنامه نویسی نیازی ندارید! فقط کافیه گام های این راهنما رو پیش برید و از این سرویس به صورت رایگان استفاده کنید.

گام اول: سایتتون رو در کشکول اضافه کنید:

کشکول یه خبرخوان ایرانیه که با اون میتونید مطالبتون رو به دست مخاطبینتون برسونید. برای این که سایتتون رو در کشکول اضافه کنید فقط کافیه در کشکول ثبت نام کنید و در صفحه افزودن سایت ، لینک آر اس اس (RSS) سایتتون رو وارد کنید. برای انتشار عمومی سایتتون وبروزرسانی لیست مطالب سایتتون لازمه که کارشناسمون توی کشکول سایتتون رو بررسی و تایید کنه ولی حتی قبل از تایید شما میتونید گام های بعدی رو پیش برید. تایید سایتتون زیاد طول نمیکشه و فقط برای اینه که سایتتون مطابق با قوانین کشکول باشه.

گام دوم: مدیریت سایتتون رو احراز هویت کنید:

برای این که ما بفهمیم شما مدیر سایتتون هستید ازتون میخایم که یکی از دو روش احراز هویت رو پیش برید. برای این کار وارد صفحه مربوط به سایتتون بشید (مثلا http://kashkol.ir/domain.com) و در اونجا دقیقا زیر تعداد دنبال کننده ، روی عبارت "شما صاحب این سایت هستید؟" کلیک کنید. شما میتونید فایلی که کشکول بهتون میده رو در هاستتون قرار بدید یا کدی که بهتون اختصاص پیدا میکنه رو در قالب سایتتون قرار بدید تا مدیریت شما احراز بشه. بعد از احراز هویت شما وارد قسمت مدیریت سایتتون در کشکول میشید. تنها کسی که به این صفحه دسترسی خواهد داشت شما هستید.

گام سوم: بات کشکول رو به کانالتون اضافه کنید:

ما در تلگرام یک بات با آی دی @KashkolBot داریم. برای این که ما بتونیم مطالب سایتتون رو در کانالتون منتشر کنیم شما باید این بات رو به عنوان مدیر یا Administrator به کانالتون اضافه کنید. برای این کار باید:

ابتدا وارد تلگرام گوشیتون بشید و سپس وارد صفحه تنظیمات کانال تلگرامتون بشید و بعد روی Administartos تاچ کنید:

بعد گزینه Add Administrator رو تاچ کنید:

روی ذره بین بالا سمت راست تاچ کنید و در فیلد سرچ ، عبارت @KashkolBot  رو تایپ کنید تا جایی که بات کشکول در زیر فیلدی که دارید در اون تایپ میکنید نمایان بشه. سپس روی بات کشکول تاچ کنید و اون رو به عنوان مدیر به تلگرامتون اضافه کنید.

توجه خیلی مهم: حتما این مرحله رو دو بار انجام بدید. (یعنی دوبار اسم بات رو تایپ کنید و کشکول رو انتخاب کنید)

در آخر بات کشکول در در لیست مدیران کانال خواهید دید:

گام چهارم: کانالتون رو به کشکول معرفی کنید:

در گام دوم از شما خواستیم که مدیریت سایتتون رو احراز کنید. پس از احراز شما وارد صفحه مدیریت صفحه سایتتون میشید که در اون میتونید مشخصات سایتتون رو کنترل کنید و لوگو و بنر سایتتون رو در کشکول به روز کنید. در قسمت مدیریت در منوی سمت راست وارد قسمت کانا ل تلگرام بشید و در آی دی کانالتون در تلگرام رو با علامت @ (اتساین) اولش وارد کنید و بررسی رو کلیک کنید.

در صورتی که بات به مدیریت کانال دسترسی داشته باشه سرویس کانال برای شما فعال میشه و شما میتونید تنظیمات اون رو مدیریت کنید. در صورتی که شما گام سوم رو درست پیش نرفته باشید و مشکلی در دسترسی بات به کانالتون باشه با خطا مواجه میشید. در این صورت حتما گام سوم رو دوباره تکرار کنید.

گام پنجم: مطالب سایتتون به صورت خودکار به تلگرامتون ارسال خواهد شد

پس از گام چهارم ، شما میتونید ارسال مطالب به کانال تلگرامتون رو مدیریت کنید و متناسب با شیوه ای که دوست دارید مخاطبینتون مطالب شما رو در کانالتون دنبال کنند ، تنظیماتتون رو ویرایش کنید. مثلا ارسال مقدمه مطالب یا ارسال تصاویر مطالب رو فعال یا غیر فعال کنید.

برای این که مطالب بلافاصله بعد از انتشار به دست کشکول قرار بگیره در کانال ارسال بشه میتونید از پروتکل PubSubHubbub استفاده کنید. برای استفاده از این پروتکل برای سی ام اس ها افزونه هست. مثلا میتونید از این افزونه در وردپرس استفاده کنید.

این نکته رو هم در نظر داشته باشید که استفاده از این بات محدویتی برای شما در کانال ایجاد نمیکنه و شما کماکان میتونید در کانالتون به صورت دستی مثل قبل محتوا منتشر کنید و هر زمانی که دوست نداشتید دیگه از این سرویس رایگان استفاده کنید اون رو از طریق تنظیمات کانال تلگرام غیر فعال کنید.

درصورتی که سوالی داشتید و خواستید با ما در ارتباط باشید میتونید با ما در ارتباط باشید و یا در تلگرام به آی دی @HiKashkol بهمون پیام بدید.